hakkimizdan

Kombi-Petek Temizliği

Asitli kimyasal madde  kullanilmadan,yerinden petek ve radyatörleri sökmeden tesisat temizliği artık mümkün!
Peteklerinizin iç yüzeylerinde bulunan koruyucu yağı almadan basıçlı makinalar ile tek bir yerden su darbeli yıkama yaparak tesisat temizliğinizi daire içerisini kirletmeden gerçekleştiriyoruz. Doğalgaz Kalorifer sisteminde kombi peteklerden daha yüksek bir yerde bulunduğu için sirkülasyon sırasında suyun içerisinde yoğun bir şekilde bulunan kireç tortu parçacıkları peteklerinizin alt taraflarında birikmeye başlar. Belirli bir süre sonunda peteklerinizin alt taraflarında üst tarafa kıyasla ısı kaybı hissetmeye başlarsınız. Yüksek basınçlı makine kullanarak radyatörleri sökmeden tek bir yerden tek tek temizlik işlemini gerçekleştiriyoruz. Kaloriferleriniz ve tesisatınız eski performansına kavuşuyor.

Petek temizliğini klasik petek temizlemelerde kullanılan havlupan üzerinden yapmıyoruz bu tarz yapılan temizlik işlemleri kombi boruları devre dışı bırakılmadan yapıldığı için biriken tortu kireç metal parçaları gibi artiklar  kombiyi de etkilemekte arıza vermesine sebep olmaktadır petek temizleme uygulamasını kombiyi devre dışı bırakarak dünyaca kabul edilmiş yüksek basınca sahip  petek temizleme makinesi ile yapılır böylece  kombiye zarar vermeden gerçekleştirmekteyiz

Uygulama yaptığımız başlıca sistemler;
Panel radyatör temizliği,
Döküm radyatör temizliği,
Merkezi sistem temizliği.

Doğalgaz sistemi hemen hemen Türkiye`nin genelinde kullanılmaktadır. Genellikle ısınma sisteminde kullandığımız doğalgaz petekleri ısınmamıza yardımcı olurken zamanla boruların içinde biriken kireçler, tortular, çamurlaşmış maddeler, doğalgaz kalorifer tesisatında tıkanmalara yol açarak ısınmanızı engelleyebilir. Firmamızın ilk olarak başlattığı ve giderek yayılan basınçlı makine ile peteklerinizin ve tesisatınızın iç temizliğini yaptırabilirsiniz.

Petek tesisat sistemi temizliğini havalar çok soğumadan yaptırmanızı öneriyoruz. Makina ile petek temizliği yapan uzman personelimiz evinize zarar ziyan vermeden ve yerinden oynatmadan radyatör tesisat bakımını yapmaktadırlar. Doğalgaz Kalorifer tesisat sistemi temizliği uygulandıktan sonra kombinizin eski ayarda olasına rağmen bakım yapıldıktan sonra daha etkili ısı iletimi olduğunu fark edebilirsiniz. Diğer türlü ertelenen Doğalgaz Kalorifer iç tesisat temizliği kombi ayarı çok yüksek bile olsa Doğalgaz Kalorifer borularında belli belirsiz yerlerde tıkanmalar olduğu için etkili bir ısınma meydana gelmemektedir. Bu durum faturalara da yansıyarak canınızı sıkabilir. Bu nedenle kış yüzünü iyice göstermeden sizde firmamızdan bir uzman yardımı alarak petek tesisat bakımını ve tesisat temizliğini yaptırabilirsiniz. Bu işe ilk girişim yapan firma olarak kullanılan cihazları sürekli takip edip günümüze en uygun olarak makinalarla servis hizmeti sunmaktayız.

 

Tags: No tags

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *